Pracownia rehabilitacyjno-sportowa

W pracowni sportowej prowadzone są zajęcia sportowo – ruchowe mające na celu podtrzymanie i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej naszych uczestników. Zajęcia prowadzone są w formie różnorodnych ćwiczeń ogólnosprawnościowych, koordynacyjnych, manualnych, oddechowych, równoważnych i zręcznościowych. Zajęcia mają na celu usprawnianie indywidualnych dysfunkcji układu ruchu, poprawę sprawności i wydolności organizmu, korekcję wad postawy, przygotowywanie i udział w zawodach sportowych oraz kształtowanie korzystnych nawyków ruchowych. Wszystkie ćwiczenia dostosowane są do możliwości fizycznych uczestników, stopnia niepełnosprawności oraz wieku.

W pracowni sportowej wyposażona jest w bieżnię, rowery magnetyczne, orbitrek magnetyczny oraz wioślarz. Na sali gimnastycznej pograć można w piłkarzyki, tenisa stołowego oraz skorzystać z dywanu interaktywnego czy też huśtawki terapeutycznej.

Stałymi elementami aktywizacji ruchowej jest udział w zawodach i turniejach, rajdach pieszych oraz rowerowych. Ponadto uczestnicy korzystają z siłowni na świeżym powietrzu oraz doskonalą orientację w terenie dzięki spacerom.

Dla osób, które potrzebują relaksu i odprężenia w pracowni sportowej prowadzone są również masaże klasyczne oraz masaże z wykorzystaniem materaca Vitberg.

Poprzez uczestnictwo w zajęciach podopieczni rozładowują negatywne emocje, rozluźniają się i odprężają. Udział w nich pozwala także dbać o kondycję fizyczną, jak również uczy prozdrowotnego trybu życia.