Pracownia poligraficzno-techniczna

Zajęcia w pracowni poligraficzno-technicznej mają na celu poszerzenie umiejętności praktycznych uczestników, rozwijanie zainteresowań poprzez poznanie wielu technik pracy a także usprawnianie manualne i rozwijanie aktywności twórczej. Zajęcia prowadzone są z użyciem podstawowych sprzętów biurowych ale również innowacyjnych, takich jak ploter tnący, który umożliwia szerokie zastosowanie w pracy artystycznej (wycinanie wzorów na różnych materiałach, tworzenie kartek okolicznościowych, ozdabianie odzieży). Uczestnicy doskonalą obsługę komputera, poznają pismo kaligraficzne, uczą się kserowania, bindowania i laminowania dokumentów.

W pracowni poligraficzno-technicznej niemal każdy materiał znajdzie swoje zastosowanie i otrzyma drugie życie. Ozdoby i przedmioty użytkowe powstają z resztek papierowych, odpadów produkcji drzewnej, pozostałości po materiałach budowlanych ale także tego, co proponuje nam natura podczas leśnych spacerów – szyszek, kory, gałązek.

Zajęcia odbywają się w miłej atmosferze z uwzględnieniem potrzeby odbioru pozytywnych wrażeń z różnych układów zmysłowych (dotykowego, słuchowego, węchowego). Podczas pracy twórczej uczestnicy mają możliwość słuchania muzyki relaksacyjnej, korzystania z uroków aromaterapii, różnicują dotykowo – po prostu doświadczają.