Pracownia decoupage i filcu

Pracownia decoupage’u i filcu rozwija sprawność manualną i koncentrację uwagi, pobudza wyobraźnie i twórcze myślenie podopiecznych. Zajęcia prowadzone w pracowni uczą dokładności, systematyczności, porządku i estetyki wykonywanych prac.

Technika decoupage, którą pracują podopieczni w pracowni pozwala na tworzenie pięknych i oryginalnych dekoracji. Polega ona na efektownym zdobieniu różnego rodzaju przedmiotów poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych i naklejanie ich na wybraną powierzchnię.

Techniką filcowania na sucho i mokro podopieczni wykonują ozdoby na kartki okolicznościowe, tworzą biżuterię, elementy dekoracyjne do stroików i ozdób. Ponadto w pracowni uczy się łączenia różnych technik rękodzielnictwa i wykorzystuje się różnego rodzaju materiały, które są dostosowane do możliwości psychofizycznych każdego z podopiecznych. Rezultaty twórczości naszych podopiecznych dekorują otoczenie i sprawiają przyjemność nam wszystkim, a także są prezentowane na wystawach, czy kiermaszach.